Pogoda na dziś – wtorek 21.06. Przez większość dnia deszcz i burze, na termometrach do 19°C. Ostrzeżenia IMGW

opady deszczu parasol
Opady deszczu | fot. Dominik Wąsik

Pogoda na dziś, 21 czerwca 2022 r. We wtorek czeka nas ochłodzenie. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia do 19 st. C. Przez większość dnia deszcz i burze. IMGW wydał ostrzeżenia pogodowe dla woj. lubelskiego.

Pogoda na dziś 21 czerwca

We wtorek 21.06 zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz przelotne opady deszczu. Miejscami burze. Prognozowana suma opadów w trakcie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 16°C do 19°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. W pierwszej połowie nocy przelotne opady deszczu i możliwe słabe burze. Temperatura minimalna od 9°C do 11°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, północno-zachodni, w czasie burz w porywach do 60 km/h.

Prognoza burzowa na wtorek 21.06 22

W chłodniejszej i wilgotnej masie powietrza, w bliskiej obecności ośrodka niskiego ciśnienia znad Białorusi i w środowisku wzmożonego przepływu powietrza, wskutek dziennej insolacji słonecznej, rozwijać się będzie liczna konwekcja objawiająca się przelotnymi opadami deszczu oraz miejscami burzami.

Głównie formować się będą pojedyncze ośrodki, jednak miejscami mogą one łączyć się i tworzyć nieco lepiej zorganizowane pasma konwekcyjne. W przypadku ich wystąpienia, zwłaszcza w rejonie Mazowsza i Lubelszczyzny, mogą towarzyszyć im silniejsze porywy wiatru do około 70 km/h.

Na pozostałym obszarze porywy powinny osiągać prędkość do około 60 km/h. Komórki konwekcyjne, a zwłaszcza burze, lokalnie mogą przynosić drobny grad. Opady deszczu nie będą stanowić istotnego zagrożenia – należy spodziewać się sum opadów rzędu 10-15 mm.

Prognoza burzowa wtorek 21 czerwca (21.06)
Prognoza burzowa wtorek 21 czerwca (21.06) | fot. IMGW

Ostrzeżenia IMGW dla województwa lubelskiego 21 czerwca

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla całego województwa lubelskiego ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem. Ostrzeżenie obowiązywać będzie we wtorek 21.06 od godziny 11:00 do 19:00.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 10 mm do 15 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad.

Gdzie jest burza 21 czerwca? Radar burz na żywo

Gdzie pada 21 czerwca? Radar deszczu na żywo

Źródło: IMGW

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.