Pogoda na dziś – piątek 17 lipca. Możliwe burze z intensywnymi opadami deszczu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Prognoza pogody na dziś – piątek 17 lipca. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że na terenie woj. lubelskiego mogą wystąpić burze z intensywnymi opadami deszczu.

Dziś Polska w dalszym ciągu pozostawać będzie pomiędzy wyżem znad Atlantyku, a rozległym niżem nad wschodnią Europą, natomiast na górnych poziomach izobarycznych nadal oddziaływał będzie ośrodek niżowy odsuwający się znad południowo-zachodniej Polski nad Czechy.

Przez centralną Polskę, z zachodu na wschód, zalegać będzie strefa frontu okluzji. Front ten oddzielał będzie chłodniejsze i bardziej suche powietrze na południowym zachodzie od cieplejszej i bardziej zasobnej w wilgoć masy obejmującej pozostały obszar kraju.

Burze możliwe są na przeważającym obszarze kraju, największe szanse ich wystąpienia są w pasie od Kujaw i Pomorza po Podlasie, Lubelszczyznę i Podkarpacie oraz miejscami na południu. Głównym zagrożeniem będą intensywne opady deszczu, lokalnie do 15-25 mm, a na północy kraju również opady gradu.

Prognoza pogody dla województwa lubelskiego

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm, lokalnie do 30 mm. Temperatura maksymalna do 22°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Prognoza pogody na dziś – piątek 17 lipca | fot. IMGW

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.