Pogoda na dziś, 2 maja. Burze z gradem w woj. lubelskim. Porywy wiatru do 90 km/h

nature 2247256 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dwa ostrzeżenia meteorologiczne dla województwa lubelskiego. Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem i silnym wiatrem.

Pogoda na dziś, 2 maja

Jeśli planujecie dziś 2 maja grilla lub inną imprezę pod chmurką, to pogoda może pokrzyżować Wam plany. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali dwa ostrzeżenia meteorologiczne dla województwa lubelskiego. Nad Lubelszczyznę nadciągają burze z ulewnymi deszczami i silnym wiatrem.

Ostrzeżenie przed burzami z gradem

„Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami do 30 mm. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad” – mówi Michał Folwarski z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie.

Późnym popołudniem lub wieczorem zjawiska opuszczą obszar naszego kraju. Ostrzeżenie obowiązuje w niedzielę 2 maja od godz. 8 do 21.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

„Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich” – mówi Michał Folwarski z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie.

Ostrzeżenie obowiązuje od niedzieli 2 maja od godz. 15 do poniedziałku 3 maja do godz. 6.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.