Pogoda na czwartek – 18 czerwca. Uwaga na silne burze i podtopienia! Żółty alert pogodowy

104830240 895729414239772 8617797687376076591 o
Burza nad Lublinem | fot. czytelniczka Patrycja

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał żółty alert pogodowy przed wystąpieniem burz z gradem na terenie województwa lubelskiego. Lokalnie mogą wystąpić podtopienia i opady gradu.

Dzisiaj burze możliwe będą miejscami na przeważającym obszarze Polski. Ze względu na dużą wilgotność powietrza napływającego do nas z rejonu Morza Czarnego, wystąpi zagrożenie silnymi opadami deszczu. Opady deszczu punktowo będą miały nawalne natężenie.

„Najwięcej silnych burz o charakterze pulsacyjnym wystąpi na południowy zachód od linii Lublin – Warszawa – Toruń – Gdańsk, choć również na północnym wschodzie późnym popołudniem i wieczorem mogą rozwinąć się dość silne komórki tworzące nieraz większe klastry burzowe i dające niebezpieczne, punktowe zjawiska” – ostrzegają Polscy Łowcy Burz.

Pierwsze burze rozwijać się mogą rano, jednak najwięcej ich prognozujemy w godzinach popołudniowych i wieczornych. Późnym wieczorem i w nocy burze będą stopniowo słabły.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem – żółty alert pogodowy IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem, które w czwartek przejdą przez województwo lubelskie. – „Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad” – prognozuje Michał Pilecki z IMGW.

Ostrzeżenie przed burzami z gradem obowiązuje w czwartek od godz. 10.00 do godz. 23.59.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.