Pogoda na 30 sierpnia. Poniedziałek pod znakiem burz i intensywnych opadów deszczu

burza nawałnica deszcz pogoda
Ulewa nad Lublinem | fot. Dominik Wąsik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu. W poniedziałek na terenie województwa lubelskiego mogą wystąpić także burze.

Pogoda na poniedziałek 30.08.2021

Mapa alertów pogodowych na poniedziałek 30 sierpnia została opublikowana na stronie internetowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wynika z niej, że tego dnia należy spodziewać się intensywnych opadów deszczu i silnych deszczy z burzami na terenie województwa lubelskiego.

Mapa alertów pogodowych na 30 sierpnia 2021
Mapa alertów pogodowych na 30 sierpnia 2021 | fot. IMGW

Pogoda. IMGW ostrzega przed deszczem i burzami 30.08.2021

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu, które wystąpią w poniedziałek 30 sierpnia w województwie lubelskim. Uwaga! Ze względu na dynamiczną sytuację, ostrzeżenie może być aktualizowane.

„Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadu od 20 mm do 30 mm lokalnie do 40 mm, zwłaszcza na północy regionu. Miejscami możliwe są również burze” – czytamy w alercie pogodowym dla woj. lubelskiego.

Alert pogodowy obowiązuje w poniedziałek 30.08.2021 od godz. 5:00 do godz. 20:00. Synoptycy określili prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska na 80 proc.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.