Pogoda na 3 dni. Gorąco z możliwymi burzami. Miejscami susza będzie się pogłębiać

Popołudniowe słońce
Popołudniowe słońce | fot. Dominik Wąsik

Ostatnie dni przynoszą punktowe burze oraz opady deszczu, które powodują lokalne zalania i podtopienia. W powiecie włodawskim niewykluczone, że spadło nawet ponad 100 litrów wody na każdy metr kwadratowy. Niestety, są to krótkotrwałe, punktowe i co ważne intensywne opady, które przynoszą więcej szkód niż pożytku. W kilku miejscach również pokropiło, a w innych nie spadła ani jedna kropla deszczu. Z uwagi na to, że w najbliższych dniach czeka nas taki sam typ pogody, susza w wielu regionach może się nasilić.

Prognoza pogody na 3 dni dla Lublina: 22-24 maja 2024

Środa (22 maja) w Lublinie oraz powiecie lubelskim przyniesie przelotne opady deszczu, oraz burze. Zjawiska będą lokalne, a ich prawdopodobieństwo wystąpienia jest niewielkie. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy 26°C. Porywy wiatru będą osiągać prędkość 36 km/h. Ciśnienie w południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1010 hPa.

Zobacz szczegóły: Przed nami kolejny dzień z burzami. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla woj. lubelskiego

Czwartek (23 maja) początkowo bezchmurny oraz pogodny, następnie w godzinach popołudniowych wzrost zachmurzenia do dużego. Na termometrach zobaczymy 25°C. Wiatr nadal silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie w południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1012 hPa.

Piątek (24 maja) pogodny i gorący. Termometry wskażą 27°C. Wiatr nadal będzie silny, w porywach do 40-45 km/h. Ciśnienie w południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1019 hPa.

Prognoza pogody dla Lublina na 3 dni: 22-24 maja 2024
Prognoza pogody dla Lublina na 3 dni: 22-24 maja 2024 | fot. meteolu.pl

Silny wiatr spotęguje wysuszanie gleby, zatem w wielu miejscach, gdzie wystąpiły niewielkie opady, nie będzie po nich śladu. Zagrożenie pożarowe wciąż będzie duże, a ostatnie dni pokazują, że jeśli wystąpi pożar, może być on trudny do opanowania. Burze nie powinny być gwałtowne i raczej nie powinna się powtórzyć sytuacja z okolic Opola Lubelskiego czy Włodawy.

Gorzej pod względem burz wygląda weekend, ale o tym wkrótce…

Źródło: Paweł Reducha, meteolu.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.