Pogoda długoterminowa na najbliższy tydzień. IMGW prognozuje deszcz ze śniegiem i wiatr

deszcz śnieg pogoda
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Pogoda długoterminowa grudzień 2019. Z prognoz przedstawionych przez meteorologów wynika, że najbliższy tydzień będzie typowo jesienny – czekają nas opady deszczu, deszczy ze śniegiem i porywisty wiatr. Sprawdźcie pogodę na najbliższy tydzień!

W nadchodzącym tygodniu nad Polską dominować będzie pogoda niżowa z przechodzącymi frontami atmosferycznymi. Przeważać będzie napływ powietrza morskiego z zachodu i północnego zachodu. Oznacza to dość dużą dynamikę w pogodzie ze zmieniającym się zachmurzeniem oraz z okresowymi opadami deszczu, a nawet deszczu ze śniegiem – zwłaszcza pod koniec tygodnia. Tego rodzaju aura charakteryzuje się również porywistym wiatrem, którego w najbliższym tygodniu nie zabraknie.

Prognoza pogody na 9 grudnia

W poniedziałek Polska pozostanie w zasięgu niżu znad północnej Europy. Początek dnia w centrum i na północnym wschodzie pochmurny, miejscami występować będzie przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze miejscami rozpogodzenia i na ogół bez opadów. Po południu rozpogodzeń powinno przybywać, a opady jeśli wystąpią, to będą bardzo lokalne: głównie pod koniec dnia na północnym zachodzie.

Dość ciepło – przeważnie od 7°C do 9°C, w obszarach podgórskich około 5°C. Odczucie chłodu zwiększy jednak wiatr. Na wybrzeżu i w miejscowościach podgórskich może on w porywach osiągać nawet 65 km/h.

Prognoza pogody na 10 grudnia

Wtorek chłodniejszy – temperatura powietrza na ogół od 3°C do 6°C, w obszarach podgórskich około 0°C. Dość pogodnie, więcej chmur głównie na wschodzie. Miejscami mogą wystąpić słabe przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem – zwłaszcza na północnym wschodzie i w obszarach podgórskich. Na wschodzie kraju wiatr słaby i umiarkowany, nad pozostałym obszarem nadal porywisty.

Prognoza pogody na 11 grudnia

Środa również dość pogodna, choć na zachodzie i północnym zachodzie czeka nas wzrost zachmurzenia, a na krańcach północno-zachodnich opady deszczu. Na pozostałym obszarze prawdopodobieństwo opadów niskie. Temperatura maksymalna powietrza w dzień przeważnie od 2°C do 4°C, ale rano czeka nas niewielki przymrozek. Wiatr słaby, stopniowo wzmagający się do umiarkowanego, okresami porywistego, zwłaszcza w północnej połowie kraju.

Prognoza pogody na 12 grudnia

W czwartek zachmurzenie zmienne – wystąpią okresy z zachmurzeniem dużym, ale też z większą ilością słońca. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem bardzo lokalne, głównie na północy i w rejonach górskich. Temperatura od 2°C do 5°C, nad ranem ponownie miejscami nieznaczny przymrozek. Na wschodzie i południowym wschodzie wiatr słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany i ponownie okresami porywisty.

Prognoza pogody na 13 grudnia

Weekend na chwilę obecną nie przedstawia się najkorzystniej. W piątek przeważnie pochmurno, a opady wystąpią okresami już w całej Polsce. Z racji niezbyt wysokiej temperatury – w najcieplejszym momencie dnia od 3°C do 6°C – poza opadami deszczu występować będzie deszcz ze śniegiem, chwilami sam śnieg. Piątek zapowiada się też wietrznie – wiatr w porywach osiągać może nawet około 70 km/h.

Prognoza pogody na 14-15 grudnia

Sobota i niedziela również przeważnie pochmurne i z opadami, z tym że na południu zrobi się cieplej – w sobotę do 8°C, w niedzielę do 10°C. Na pozostałym obszarze temperatura w sobotę wyniesie od 2°C do 5°C, w niedzielę od 5°C do 7°C. Tam gdzie będzie chłodniej, zwłaszcza na północy, poza opadami deszczu nadal możliwy deszcz ze śniegiem. Wiatr ponownie porywisty, miejscami – głównie na północy kraju – porywy mogą być silniejsze!

Źródło: IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.