Podwyżka w miejskich bursach od nowego roku. Miasto tłumaczy, że to konieczność

Bursa Szkolna nr 6 Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie
Bursa Szkolna nr 6 Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie | fot. ZSEL

Od 1 stycznia 2022 r. miesięczne zakwaterowanie w miejskich bursach będzie kosztowało 90 złotych. To niewielka podwyżka, ale miasto ma swoje argumenty.

Podwyżki w bursach od nowego roku

Ostatnia podwyżka opłat za szkolne bursy prowadzone przez miasto Lublin miała miejsce w 2019 roku. Wtedy opłata za czesne podniosła się z 70 zł na 85 zł. Od 1 stycznia 2022 roku comiesięczne opłaty podrożeją o 5 zł, do 90 zł.

Opłatę uczniowie będą musieli wnosić z dołu do 10-go dnia każdego miesiąca, odpowiednio w kasie bursy lub zespołu szkół lub na rachunek bankowy bursy lub zespołu szkół.

W przypadku, gdy wychowanek z uzasadnionych powodów nie mógł przebywać w bursie, opłaty za zakwaterowanie pobiera się w wysokości proporcjonalnej do czasu faktycznego pobytu wychowanka.

W uzasadnieniu takiej decyzji czytamy, że podwyżka „wynika ze wzrostu cen artykułów i usług, w tym opłat za energię elektryczną, środków czystości, a także konieczności zapewnienia artykułów do zabezpieczenia w środki dezynfekujące i stanowiące ochronę przed zachorowaniem na SARS-CoV-2”.

Bursy prowadzone przez miasto Lublin

  • Bursa Szkolna nr 1, ul. Popiełuszki 7
  • Bursa Szkolna nr 2, ul. Dolna Panny Marii 65
  • Bursa Szkolna nr 3, ul. Weteranów 3
  • Bursa Szkolna nr 5, ul. Pogodna 52 A
  • Bursa Szkolna nr 6, ul. Wojciechowska 38
  • Bursa Szkolna nr 7, ul. Zemborzycka 82
  • Bursa Szkolna nr 8, ul. Słowicza 3

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.