Podsumowanie wakacji na lubelskim lotnisku. Ponad 1,8 tys. operacji lotniczych i 166 tys. pasażerów

Port Lotniczy Lublin w Świdniku
Port Lotniczy Lublin w Świdniku | fot. PLL

Tegoroczny sezon wakacyjny Port Lotniczy Lublin może uznać za udany – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin. Od czerwca do końca września wykonano ponad 1,8 tys. operacji lotniczych oraz obsłużono 166 tys. pasażerów.

Rekordowe wakacje na lotnisku w Świdniku

Jak twierdzi Port Lotniczy Lublin, rekordowa frekwencja podczas zakończonego sezonu wakacyjnego to zasługa bardzo dobrze przyjętych przez mieszkańców regionu rejsów w ramach akcji Lato 2022. W tym roku wakacje z wylotem z lubelskiego lotniska reklamowano jako wylot nad cztery morza. Można było polecieć m.in. do Antalyi.

„Statystyki pokazały, że loty do tego tureckiego kurortu okazały się prawdziwym hitem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również połączenia obsługiwane przez linię lotniczą Wizz Air do chorwackiego Splitu oraz Burgas w Bułgarii nad Morzem Czarnym” – mówi Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też loty nad polskie morze, do Gdańska. Rejsy z Lublina do Trójmiasta w wakacje były wykonywane przez dwóch przewoźników – Ryanair i PLL LOT. Władze lotniska twierdzą, że „wszystkie rejsy miały bardzo wysokie wypełnienie samolotów”.

„Wśród najpopularniejszych destynacji wakacyjnych niekwestionowanym numerem jeden było Burgas – na tej trasie samoloty wypełnione były w ponad 95 proc.” – przyznaje Jankowski.

Na rekordowe wyniki lubelskiego lotniska mają wpływ nie tylko połączenia wakacyjne. Na coraz większe zainteresowanie lotami z lotniska w Świdniku wpływ ma także dotychczasowa siatka połączeń regularnych. Niezmienną popularnością cieszą się loty do Londynu, Oslo i Eindhoven.

Nowe połączenia z lubelskiego lotniska

Port Lotniczy Lublin jest w trakcie rozmów na temat jesiennej siatki połączeń, nowych destynacji i wakacji 2023. Są już pierwsze efekty. Od czerwca 2023 roku do siatki połączeń z lotniska Lublin dołączają loty na grecką wyspę Rodos. Wycieczki sprzedaje już biuro podróży Rainbow.

W związku z dużym zainteresowaniem lotami do Turcji, biuro podróży Coral Travel Poland planuje dołożyć drugą rotację do Antalyi a sezon Lato 2023 rozpocząć wcześniej, bo od początku czerwca przyszłego roku. W sprzedaży bilety do Burgas i Splitu na rok 2023 oferuje już Wizzair.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.