Podsumowanie akcji "Znicz 2017" na drogach regionu lubelskiego

68 116129
Akcja znicz 2017 - lubelskie lublin

W czasie trwającej w tym roku 6 dni akcji „Znicz 2017″, na lubelskich drogach doszło do 47 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 65 odniosło obrażenia. Podsumowanie policji.

 

Mundurowi kontrolowali prędkość, stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów. Zwracali również uwagę na pieszych oraz przestrzeganie przepisów dotyczących noszenia elementów odblaskowych.

 

Tegoroczna policyjna akcja „Znicz 2017” trwała od 27 października do 2 listopada. W całej Polsce, w tym okresie doszło do 462 wypadków, w których zginęło 40 osób, a 540 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 1304 kierujących pod wpływem alkoholu.

 

W ciągu sześciu dni na drogach województwa lubelskiego doszło do 47 wypadków, w których obrażenia odniosło 65 osób, zaś 3 osoby zginęły. Policjanci odnotowali także pół tysiąca kolizji drogowych. Niestety nie obyło się także bez pijanych za kierownicą. W sumie funkcjonariusze zatrzymali 93 nietrzeźwych kierujących.

 

Najtragiczniejsza w skutkach okazała się sobota (28 października). Wówczas doszło do wypadku, w którym śmierć poniosły dwie osoby. Najwięcej rannych, bo aż 17 osób, odniosło obrażenia w niedzielnych wypadach. Do największej ilości kolizji – 104 doszło 31 października. Z kolei 1 listopad był dniem, kiedy odnotowaliśmy najmniejszą ilość wypadków i kolizji drogowych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.