Podrzucał śmieci pod kosz uliczny. Strażnicy miejscy ukarali sprawcę

Podrzucał śmieci pod kosz uliczny | fot. Straż Miejska

Od dłuższego czasu jeden z mieszkańców dzielnicy Ponikwoda podrzucał śmieci w siatkach pod jeden z koszy ulicznych. Strażnicy miejscy ustalili sprawcę i ukarali go mandatem.

Do zdarzenia doszło w piątek, 8 czerwca. Około godz. 4.45 patrol Straży Miejskiej przy wsparciu strażnika pełniącego służbę w monitoringu miejskim podjął interwencję wobec mężczyzny podrzucającego śmieci przy koszu na rogu ulic Koryznowej i Ponikwoda.

– Sygnały o podrzucaniu śmieci w tym miejscu docierały do Straży Miejskiej już kilkakrotnie i prowadzone były działania mające na celu ukaranie sprawcy tego wykroczenia. Kontrolowaliśmy to miejsce z uwagi na to, że śmieci bytowe podrzucane tam były w różnych godzinach i różnych dniach – informuje Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej Miasta Lublin.

Strażnicy miejscy przypominają, że kosze uliczne nie służą do odbioru odpadów komunalnych z gospodarstw indywidualnych, czy działalności gospodarczej. Odpady należy zdawać w terminach opisanych w umowach z firmą działającą w danym sektorze, a nie podrzucać je wprost na ulicę.

Sprawca podrzucania śmieci został ukarany przez strażników miejskich mandatem w wysokości 300 złotych.

Podział Lublina na firmy realizujące odbiór odpadów:

Sektor I – Abramowice, Głusk, Dziesiąta, Kośminek, Bronowice
Sektor II – Kalinowszczyzna, Tatary, Hajdów-Zadębie, Felin, Ponikwoda
Sektor III – Czechów Południowy, Czechów Północny, Sławin
Sektor IV – Stare Miasto, Wieniawa, Śródmieście, Za Cukrownią
Sektor V – Czuby Północne, Węglin Północny, Węglin Południowy
Sektor VI – Konstantynów, Sławinek, Szerokie, Rury
Sektor VII – Czuby Południowe, Wrotków, ZemborzyceKomentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. debile strażacy miejscy !
    następnym razem wywali śmieci w lesie…