Podpisali umowę na budowę basenów w Świdniku

baseny słoneczny świdnik fabryczna
Tak mają wyglądać baseny przy Fabrycznej w Świdniku

Już wkrótce Świdnik wzbogaci się o kolejne miejsce do rekreacji, a mianowicie kompleks basenów przy ul. Fabrycznej. Władze miasta podpisały umowę ze spółką Warbud.

Dziś, po wielu miesiącach negocjacji, władze miasta Świdnik podpisały umowę z wykonawcą kompleksu basenów otwartych i pływalni pod dachem przy ul. Fabrycznej. Budową zajmie się firma Warbud, która posiada spore doświadczenie w budowie obiektów basenowych, bo na swoim koncie ma ich dokładnie 32.

– Mamy bardzo jasną wizję rozwoju naszego miasta, którą krok po kroku realizujemy. Przywracamy potęgę sportową Świdnika. Budowa basenów to inwestycja olbrzymia, stąd montaż finansowy trwał długo, wymagał profesjonalnych umiejętności i wielkiej konsekwencji – mówił burmistrz Świdnika Waldemar Jakson.

Budowa całego kompleksu basenów, zarówno otwartych, jak i pod dachem ma potrwać 20 miesięcy. Inwestycja będzie się odbywała w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że po podpisaniu umowy wykonawca najpierw przygotuje dokumentację inwestycji. Kolejnym krokiem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę.

Prace na terenie kompleksu przy ul. Fabrycznej rozpoczną się najprawdopodobniej jesienią. Koszty budowy kompleksu basenów zostały oszacowane na blisko 52 mln zł.

Jakie atrakcje znajdziemy w obiekcie?

Inwestycja składać będzie się z dwóch części. Jedna z nich to budowa parku wodnego „pod chmurką” wraz z zespołem boisk i nowoczesnym zapleczem. Druga obejmuje powstanie krytych basenów.

W ramach basenów zewnętrznych powstaną: brodzik, wodny plac zabaw, część basenowa dla dzieci starszych, część rekreacyjna z dwoma wannami SPA, zjeżdżalnią rodzinną i rurową, basen do nauki pływania o wymiarach 6,5 m na 12,6 m i trzema torami.

Zaplecze dla pływalni „pod chmurką” będzie się mieściło w budynku z basenami krytymi. W hali z pływalniami powstaną baseny: sportowy (25 m na 12,5 m), rekreacyjny (12,5 m na 6,5 m), brodzik dla dzieci (10 m na 6 m), basen SPA. Dodatkowo będzie można skorzystać również ze zjeżdżalni. Hala basenowa zostanie wyposażona też w widownię.

W ramach kompleksu powstaną także boiska: do piłki nożnej i siatkówki plażowej, wielofunkcyjne o nawierzchni syntetycznej i do koszykówki ulicznej. Odwiedzający obiekt skorzystają także z placu sprawnościowego do parkour, street workout, kalisteniki i siłowni zewnętrznej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.