Podpalili elewacje bloku na os. Skarpa. 16 i 18-latek odpowiedzą za wyrządzone szkody

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch nastolatków, którzy podpalili elewację bloku na os. Skarpa. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 16 i 18-lat.

Do zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 września ok. godz. 2:00. Policjanci z Wydziału Wywiadowczego zostali skierowani na os. Skarpa, gdzie według zgłoszenia dwóch sprawców podpaliło elewację bloku przy ul. Fantastycznej.

Po przybyciu na miejsce i penetracji terenu funkcjonariusze zatrzymali dwóch nastolatków. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 16 i 18-lat. W wyniku podpalenia uszkodzeniu uległa część ściany bloku i drzwi balkonowe jednego z mieszkań. Straty zostały oszacowane na 9 tys. zł.

W trakcie wykonywanych z zatrzymanymi czynności, policjanci udowodnili im jeszcze 17 innych czynów niszczenia mienia, których dokonali głównie na os. Skarpa. Dwaj mieszkańcy Lublina przyznali się do 8 podpaleń śmietników, dwukrotnie uszkodzili auta poprzez porysowanie oraz siedmiokrotnie wybili szyby na klatkach schodowych. Wszystkich tych czynów dokonali w ciągu ostatnich trzech tygodni. Łączna suma start wyrządzonych przez wandali to prawie 36 tys. zł.

Młodzi mężczyźni przyznali się do wszystkich tych czynów, tłumacząc się, że wpadli na taki pomysł dla zabawy. 18-latek poddał się dobrowolnie karze 1 roku bezwzględnego pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata, grzywny w kwocie 2 tys. zł. Będzie musiał się poddać dozorowi kuratora oraz obowiązkowi naprawienia wyrządzonej szkody. Natomiast 16-latek za swoje czyny odpowie przed Sądem Rodzinnym.

(mat. policja; fot. Dominik Wąsik)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.