Podmieniali kody kreskowe w kasach samoobsługowych

Samoobsługowe kasy w sklepach Biedronka
Samoobsługowe kasy w sklepach Biedronka | fot. wikipedia

Para skanując zakupy w kasach samoobsługowych, wykorzystywała wcześniej przygotowane kody kreskowe od innych, tańszych produktów. Straty oszacowano na kwotę ponad 5 tys. zł.

Podmienione kody kreskowe

Sprawcy zostali namierzeni dzięki informacjom funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Z ustaleń wynikało, iż dwoje mieszkańców Lublina seryjnie dokonuje kradzieży i oszustw przy zakupach w jednej z sieci handlowych.

„Sprawcy przygotowali sobie pakiet kodów kreskowych od tanich produktów, które następnie skanowali na kasach samoobsługowych. By urządzenia nie wykryły podstępu wybierali artykuły o bardzo zbliżonej wadze” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublin.

Kryminalni zatrzymali 33-latka oraz jego 25-letnią znajomą. Funkcjonariusze udowodnili im popełnienie 12 oszustw i 4 kradzieży. Łączne straty oszacowano na ponad 5 tys. zł. Sprawcy usłyszeli już zarzuty i decyzją prokuratora zostali poddani pod dozór.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.