Ważny temat? Prześlij newsa!

Podejrzana wiadomość od znajomego na Facebooku. „Ktoś przerobił twoje fotki i dodał tutaj…”

Spotted Lublin

„(IMIĘ) ktoś przerobił twoje fotki i dodał tutaj na stronie” – tak zaczyna się wiadomość od znajomego na Facebooku, który ostrzega cię. Nie daj się na to nabrać! O oszustwie na Facebooku poinformowała nas pani Iwona, która otrzymała podejrzaną wiadomość od swojej znajomej. Chodzi o wiadomość na Facebooku i Messengerze, w której znajomy informuje, że […]

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin
Dodaj anonimowo Na żywo Przejdź do strony

„(IMIĘ) ktoś przerobił twoje fotki i dodał tutaj na stronie” – tak zaczyna się wiadomość od znajomego na Facebooku, który ostrzega cię. Nie daj się na to nabrać!

O oszustwie na Facebooku poinformowała nas pani Iwona, która otrzymała podejrzaną wiadomość od swojej znajomej. Chodzi o wiadomość na Facebooku i Messengerze, w której znajomy informuje, że ktoś przerobił Twoje zdjęcia. Do treści wiadomości dodany jest link, który ma rzekomo prowadzić na stronę internetową, na której zostały zamieszczone twoje przerobione zdjęcia.

Przesłany link brzmi bardzo przyjacielsko, jednak nie został wysłany przez naszego znajomego. Sam znajomy nie ma nawet pojęcia, że taka wiadomość została wysłana z jego konta na Facebooku i Messengerze. W wiadomość znajduje się link, który przekierowuje na stronę internetową, która wyglądem przypomina Facebooka. Nasze działanie na niej może umożliwić cyberprzestępcom kradzież loginu i hasła do naszego konta na Facebooku.

ktoś przerobił twoje fotki i dodał tutaj facebook messenger
Ktoś przerobił twoje fotki i dodał tutaj | oszustwo na Facebooku i Messengerze

Phishing, czyli sprawdź, kto jest po drugiej stronie

Phishing to jedna z najpopularniejszych metod działania cyberprzestępców. Atak phishingowy, czyli taki, w którym oszuści podszywają się pod kogoś innego – operatora, bank, urząd państwowy, czy znajomego na Facebooku.

Działania te z reguły nie są celem samym w sobie – są narzędziem, pozwalającym na internetowe kradzieże czy inne przestępstwa. Ich fundamentem jest zazwyczaj socjotechnika i wykorzystywanie błędów, popełnianych przez nieostrożnych użytkowników.

Najpowszechniejszym przykładem stosowania phishingu są maile, preparowane tak, by skłonić użytkownika do kliknięcia w link, prowadzący do specjalnie przygotowanej strony (np. imitującej stronę banku), służącej kradzieży danych.

Widzisz, że któryś z Twoich znajomych przesłać Ci taką wiadomość? Powiadom go! Prześlij mu ten artykuł

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Ważny temat? Prześlij newsa!

Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.

Bądź na bieżąco z Lublinem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Natalia
2 lat temu

Miałam podobną sytuacje na messengers, jednak wiadomości brzmiała trochę inaczej:

Natalia to ty na tych zdjęciach? – fotki-wiadomosc.eu :O „

Nie umiałam jednak wejść na link, gdyż witryna była nieosiągalna.. Wpisałam go jednak w internecie z ciekawości, dzięki czemu trafilam na ta stronę 🙂

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch spotify website search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check