Podały się za członków jej rodziny i weszły do mieszkania. Okradły niewidomą 99-latkę z oszczędności jej życia

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci zatrzymali trzy mieszkanki Warszawy, które podały się za członków rodziny i weszły do mieszkania niewidomej 99-latki z Lublina. Kobiety okradły staruszkę z oszczędności jej życia.

Na trop złodziejek wpadli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze analizując podobne zdarzenia ustalili, że trzy mieszkanki Warszawy na swoim koncie mogą mieć kradzieże na tzw. legendę.

Kobiety odwiedzając starsze osoby przedstawiały się za członków rodziny lub przedstawicieli różnych instytucji. Najczęściej jedna z kobiet podczas rozmowy odwracała uwagę pokrzywdzonego. W tym czasie pozostałe wchodziła do mieszkania i przeszukiwała szafki” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że zatrzymane kobiety w wieku 33, 38 i 59 lat na swoim koncie mają trzy kradzieże. W jednym z przypadków ich ofiarą padła 99-letnia niewidoma, mieszkanka Lublina. Pokrzywdzona wpuściła do swojego mieszkania podejrzane kobiety, które przedstawiły się jako członkowie jej rodziny.

Podczas pobytu w mieszkaniu złodziejki swobodnie przeszukały wszystkie pokoje. W jednej z szafek znalazły oszczędności życia 99-latki. Łupem złodziejek padło 18 tys. złotych” – relacjonuje kom. Kamil Gołębiowski.

Mieszkanki Warszawy usłyszały już zarzuty. Policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli 10 tys. złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mieszkanki Warszawy okradały starsze osoby na tzw. legendę | fot. KMP Lublin
Mieszkanki Warszawy okradały starsze osoby na tzw. legendę | fot. KMP Lublin
Mieszkanki Warszawy okradały starsze osoby na tzw. legendę | fot. KMP Lublin


Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.