Pod koniec tygodnia poznamy szczegóły odmrażania gospodarki

zamknięte sklepy w galerii handlowej
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Nie we wtorek, a dopiero pod koniec tygodnia poznamy plan odmrażania gospodarki. – Przed nami posiedzenie Rady Medycznej, która będzie omawiała kwestię luzowania obostrzeń – mówi rzecznik rządu Piotr Müller.

Szczegóły dotyczące odmrażania gospodarki dopiero pod koniec tygodnia

Rzecznik rządu był we wtorek rano gościem stacji Polsat News. Zapytany o datę ogłoszenia luzowania obowiązujących obostrzeń epidemicznymi po 1 lutego poinformował, że zanim to nastąpi odbędzie się jeszcze posiedzenie Rady Medycznej.

„Dzisiaj na pewno takiej decyzji ogłoszonej nie będzie, w związku z tym mogę tylko powiedzieć, że to będą pewnie najbliższe dni, przed weekendem tak, aby był też czas na przygotowanie się” – przekazał Piotr Müller.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że luzowanie obostrzeń w pierwszej kolejności ma dotyczyć handlu (m.in. otwarcie sklepów w galeriach handlowych) oraz branży hotelarskiej.

Stabilizacja zakażeń

Czy przy obecnej stabilizacji zakażeń jest szansa na powrót do stref czerwonych, żółtych i zielonych? O aktualnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce wypowiedział się wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

„Spadku nie ma, jest stabilizacja liczby zakażeń. Nie jest to wielki poziom, ale jest za wcześnie żeby przejść do dawnego poziomu regionalizacji” – ocenił prof. Włodzimierz Gut.

Ocenił, że „jeżeli faktycznie dane pokażą pod koniec tygodnia, że mamy w Polsce spadek zakażeń, wówczas będzie można przejść do poluzowania restrykcji, ale nie do ogólnokrajowego poluzowania, ale do strefowego”. – Na razie jest jednak zbyt wcześnie, by mówić o konkretnych decyzjach – stwierdził ekspert.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.