Pod koniec kwietnia z Lublina do Rzeszowa po całej ekspresówce?

S19 na odcinku Niedrzwica Duża - Kraśnik
S19 na odcinku Niedrzwica Duża - Kraśnik | fot. GDDKiA

Z nieoficjalnych informacji wynika, że GDDKiA chce udostępnić kierowcom przed majówką dwa ostatnie odcinki S19 między Lublinem a Rzeszowem.

Z Lublina do Rzeszowa po całej ekspresówce na majówkę

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber, który brał udział w uroczystości związanej z podpisaniem kontraktu na budowę ponad 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica, nawiązał do realizowanego odcinka ekspresówki między Lublinem a Rzeszowem, gdzie w budowie są jeszcze dwa odcinki: Niedrzwica Duża – Kraśnik (lubelskie) i Zdziary – Rudnik nad Sanem (podkarpackie).

Weber oznajmił, że kierowcy będą mogli przejechać całym odcinkiem S19 z Lublina do Rzeszowa jeszcze w kwietniu. Jednak tych informacji jeszcze nie potwierdza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

„Budowa jeszcze trwa. W przypadku inwestycji drogowych, przed oddaniem trasy do użytku wykonawca musi zakończyć nie tylko prace budowalne, ale również muszą zakończyć się jej odbiory. Te ostatnie prowadzone są nie tylko przez GDDKiA, ale także przez zewnętrzne instytucje, a ostateczną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie wydaje Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowalnego. Planowany termin udostępnienia drogi kierowcom to II kwartał tego roku” – mówi Łukasz Minkiewicz, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.