Pocisk artyleryjski znaleziony na polu. Interweniowali saperzy

Patrol saperski - niewybuch
Patrol saperski - niewybuch | fot. KPP Tomaszów Lubelski

Mieszkaniec Żmudzi odkrył wczoraj niewybuch na polu. O znalezisku poinformował dyżurnego komendy w Chełmie. Policjanci zabezpieczali niebezpieczne znalezisko do czasu przybycia patrolu saperskiego. Pamiętajmy, że takie znaleziska mogą być niebezpieczne. Nie zbliżajmy się do nich i zabezpieczmy przed dostępem osób trzecich.

Patrol policji wysłany na miejsce potwierdził to niewybuch

Wczoraj wieczorem dyżurny z komendy w Chełmie został poinformowany o odnalezieniu niewybuchu w miejscowości Żmudź. Zgłoszenie to przekazał mieszkaniec, który podczas prac rolniczych na swoim polu natknął się na niebezpieczny przedmiot. Na miejsce zdarzenia został wysłany patrol policji, który zabezpieczał obszar, czekając na przybycie specjalistycznego patrolu saperskiego.

Niewybuch znaleziony podczas prac polowych
Pocisk artyleryjski z okresu II WŚ

Rano saperzy usunęli niewybuch

Dzisiaj rano saperzy wojskowi potwierdzili, że znaleziony przedmiot to pocisk artyleryjski z okresu II Wojny Światowej i podjęli działania w celu jego zabezpieczenia i unieszkodliwienia.

Jak postępować, gdy znajdziesz niewybuch

Pamiętaj, niewybuch jest bardzo niebezpieczny. Zawiera w sobie materiały wybuchowe. Nie przenoś go, nie otwieraj, nie uderzaj w niego. To wszystko może mieć tragiczne skutki.

O znalezieniu tego typu militariów należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.