Pobili taksówkarza w centrum Lublina. Policjanci zatrzymali sprawców napaści

taxi shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Do napaści doszło w niedzielę nad ranem przy ul. Lubartowskiej w Lublinie. Czterech mężczyzn w wieku od 18 do 19 lat pobiło taksówkarza.

 

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę po godz. 4 rano w rejonie skrzyżowania ul. Lubartowskiej z ul. Czwartek. 53-letni taksówkarz próbował wyminąć idących środkiem jezdni czterech mężczyzn.

 

– To im się nie spodobało i jeden z nich najprawdopodobniej uderzył ręką w karoserię auta. Taksówkarz zatrzymał auto i wysiadł. Wtedy doszło do krótkiej wymiany zdań, po której młodzi mężczyźni pobili 53-latka – mówi Andrzej Fijołek z lubelskiej policji.

 

Mężczyzna z drobnymi obrażeniami trafił do szpitala. Policję o zdarzeniu powiadomił jeden ze świadków zdarzenia. Po krótkiej chwili na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci, którzy po krótkim pościgu zatrzymali jednego ze sprawców napaści.

 

– Kolejni trzej zostali ustaleni i zatrzymani tego samego dnia w miejscach zamieszkania przez kryminalnych. Sprawcami okazali się być młodzi mieszkańcy Lublina w wieku od 18 do 19 lat. Wszyscy byli już notowani przez policjantów – dodaje Fijołek.

 

Dziś mają zostać doprowadzeni do prokuratury. Za pobicie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.