Pobili mężczyzne dla portfela i bluzy

68 67362 e1407226610786

Za rozbój na 33-letnim mężczyźnie odpowie dwóch mieszkańców Lublina w wieku 20 i 27 lat. Mężczyźni na ul. Gazowej w Lublinie pobili poszkodowanego kopiąc go po całym ciele i uderzając po twarzy. Łupem sprawców padł plecak z zawartością bluzy i portfela. Napastnicy nie cieszyli się zbyt długo skradzionymi przedmiotami, gdyż chwilę później wpadli w ręce policjantów z III komisariatu. Wkrótce za swój czyn odpowiedzą w warunkach recydywy.

Do rozboju doszło w minioną niedzielę. Z relacji poszkodowanego 33-latka wynika, że tego dnia późnym wieczorem wspólnie z koleżanką przyszedł na przystanek MPK,  by oczekiwać  na przyjazd  autobusu. Na miejscu zastali tam dwóch mężczyzn, którzy po chwili bez powodu rzucili się z pięściami na 33-latka. Sprawcy niczego nie zabrali. Kiedy poszkodowany wspólnie z towarzyszką oddalił się w kierunku skrzyżowania z ul. Krochmalną, napastnicy ponownie ruszyli w ich kierunku.  Sprawcy przewrócili 33-latka na ziemię i zaczęli kopać. Na koniec zabrali mu plecak z zawartością  bluzy i portfela.

Napastnicy widząc jadący ulicą samochód, zaczęli uciekać. Jak się okazało, jechali nim policjanci z III komisariatu. Ci widząc ucieczkę dwóch mężczyzn, ruszyli Za nimi w pogoń. Chwilę później zostali zatrzymani. Okazali się  nimi mieszkańcy Lublina w wieku 20 i 27 lat.

Zatrzymani trafili na VIII komisariat. Poszkodowany 33-latek wycenił straty na kwotę 200 złotych. Sprawcy już usłyszeli zarzuty, a ponieważ dopuścili się tego czynu w ciągu pięciu lat po odbyciu co najmniej sześciu miesięcy kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, za dokonany rozbój odpowiedzą w warunkach recydywy.

materiały Policji

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.