Pobili i okradli mężczyznę na terenie dworca PKS w Lublinie. Są już w rękach policji

IMG 20190902 194636 1
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Policjanci zatrzymali sprawców rozboju na 20-latku, którego dokonali na terenie dworca PKS w Lublinie. Sprawcy wpadli, ponieważ chwilę przed napadem byli legitymowani.

Do zdarzenia doszło na terenie dworca autobusowego PKS w Lublinie. Pokrzywdzony zgłosił patrolującym policjantom, że został napadnięty przez dwóch mężczyzn.

Sprawcy bili go pięściami po twarzy, po czym zabrali telefon komórkowy, pieniądze oraz pendrive. Poszkodowany dokładnie opisał sprawców rozboju. To pozwoliło szybko zidentyfikować napastników.

Sprawcami okazali się być dwaj mieszkańcy powiatu lubelskiego, którzy niedługo przed napadem byli legitymowani przez funkcjonariuszy oddziału prewencji w Lublinie.

Sprawcy w wieku 30 i 34 lat zostali bardzo szybko zatrzymani przez policjantów. Funkcjonariusze odnaleźli przy nich skradzione mienie. Jak się okazało obaj są bardzo dobrze znani lubelskiej policji. W przeszłości byli karani za przestępstwa podobne.

Dziś obaj usłyszą zarzuty. Policjanci z II komisariatu wnioskować będą o tymczasowy areszt. Sprawcom rozboju może grozić kara do 12 lat, która w warunkach recydywy może zostać dodatkowo zaostrzona.

pobili mężczyznę dworzec pks lublin
Policjanci zatrzymali sprawców pobicia mężczyzny na terenie dworca PKS w Lublinie | fot. KMP Lublin

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.