Po kilkunastoletniej nieobecności wracają pociągi na odcinku Parczew-Łuków

Parczew01

Od 11 czerwca na trasę Łuków – Parczew po kilkunastoletniej przerwie wracają pociągi. Kolejarze robią wszystko, by kierowcy porzucili przyzwyczajenia związane z niedziałaniem kolej na tym odcinku. Do pomocy wykorzystany został nawet Kościół.

 

Po nieczynnym dotychczas odcinku linii kolejowej Łuków – Parczew już od niedzieli zacznie kursować kilkadziesiąt pociągów dziennie. Linia będzie wykorzystywana jako objazd podczas modernizacji linii Warszawa – Lublin.

 

Na 51 kilometrowym odcinku między Parczewem a Łukowem PKP Polskie Linie Kolejowe wyremontowały 28 przejazdów kolejowo-drogowych. Zamontowane zostały nowe urządzenia sygnalizacyjne, znaki i wymieniona została nawierzchnia.

 

Przed uruchomieniem regularnych kursów przejazdy kolejowo-drogowe zostały dodatkowo wyposażone w tablice z informacjami o przywróceniu ruchu pociągów.

 

W najbliższą niedzielę w parafiach znajdujących się przy linii kolejowej odczytane zostaną listy do wiernych, w których przypomniane będą zasady bezpieczeństwa. O dokładnych zmianach w komunikacji w regionie poinformowane zostały lokalne samorządy i policja.

 

Swoją aktywności wznowi również Straż Ochrony Kolei, która będzie patrolowała miejsca, gdzie funkcjonują tak zwane „dzikie” przejścia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.