Po kilkunastoletniej nieobecności wracają pociągi na odcinku Parczew-Łuków

Od 11 czerwca na trasę Łuków – Parczew po kilkunastoletniej przerwie wracają pociągi. Kolejarze robią wszystko, by kierowcy porzucili przyzwyczajenia związane z niedziałaniem kolej na tym odcinku. Do pomocy wykorzystany został nawet Kościół.

 

Po nieczynnym dotychczas odcinku linii kolejowej Łuków – Parczew już od niedzieli zacznie kursować kilkadziesiąt pociągów dziennie. Linia będzie wykorzystywana jako objazd podczas modernizacji linii Warszawa – Lublin.

 

Na 51 kilometrowym odcinku między Parczewem a Łukowem PKP Polskie Linie Kolejowe wyremontowały 28 przejazdów kolejowo-drogowych. Zamontowane zostały nowe urządzenia sygnalizacyjne, znaki i wymieniona została nawierzchnia.

 

Przed uruchomieniem regularnych kursów przejazdy kolejowo-drogowe zostały dodatkowo wyposażone w tablice z informacjami o przywróceniu ruchu pociągów.

 

W najbliższą niedzielę w parafiach znajdujących się przy linii kolejowej odczytane zostaną listy do wiernych, w których przypomniane będą zasady bezpieczeństwa. O dokładnych zmianach w komunikacji w regionie poinformowane zostały lokalne samorządy i policja.

 

Swoją aktywności wznowi również Straż Ochrony Kolei, która będzie patrolowała miejsca, gdzie funkcjonują tak zwane „dzikie” przejścia.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.