Po kilku latach przerwy wraca Lubelski Duathlon. Trzecia edycja pod koniec sierpnia

Lubelski Duathlon na terenie stoku Globus
Lubelski Duathlon na terenie stoku Globus | fot. Jakub Orzechowski

Ostatnia edycja Lubelskiego Duathlonu odbyła się w kwietniu 2019 r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie zorganizuje trzecią edycję zawodów pod koniec sierpnia. Zapisy wkrótce.

3. Lubelski Duathlon

Uczestnicy trzeciej edycji Lubelskiego Duathlonu będą rywalizować 28 sierpnia 2023 r. prawdopodobnie na stoku narciarskim Globus przy ul. Kazimierza Wielkiego. Na ten moment organizator nie ujawnił jeszcze szczegółów planowanej trasy.

Duathlon to rodzaj dwuboju, który tworzą dwie dyscypliny: kolarstwo i biegi. Zawody odbywają się w formule cross country, czyli zmagań w terenie z dużymi przewyższeniami, co jest bardziej widowiskowe niż zawody uliczne.

Podczas drugiej edycji Lubelskiego Duathlonu zawodnicy mieli do pokonania bieg na dystansie 5,5 km, następnie trasę rowerową o długości 12,5 km i na koniec ponownie bieg, tym razem 2,5 km.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.