Płonące niebo o poranku nad Lublinem. Wasze zdjęcia

Krwawy wschód słońca nad Lublinem | fot. czytelnik Paweł

Wtorek przywitał mieszkańców Lublina przepięknym krwawym wschodem słońca. Niebo rozświetliła feria barw, przechodzących od pomarańczowego i czerwonego, po róż i fiolet.

Od rana na naszą redakcyjną skrzynkę przyszło kilka niezwykłych zdjęć malowniczego wschodu słońca nad Lublinem.

Podobno czerwone niebo o poranku zapowiada kiepską pogodę w ciągu dnia, gdy natomiast ten kolor dominuje przy zachodzie słońca – ma to wskazywać na wystąpienie korzystnych warunków atmosferycznych.

Dziś czeka nas na ogół pogodny dzień z dużą ilością słońca. Temperatura w dzień może osiągnąć nawet 20 kresek na plusie. Bliżej weekendu pogoda za sprawą niżu nieco się pogorszy.

Skąd zmina koloru nieba?

Czerwony lub purpurowy kolor nieba wynika z rozpraszania światła na zawieszonych pyłach i parze wodnej. Przy wyżowej pogodzie takich drobinek w powietrzu może być więcej, przez co przy wschodzie i zachodzie słońca można obserwować czerwone słońce. Jest to związane z tym, że światło przechodzi przez znacznie grubsza warstwę powietrza i aerozoli.

A Wy zdążyliście zobaczyć wtorkowe „krwiste” niebo? Jeśli tak to czekamy na Wasze zdjęcia pod adresem [email protected]

Krwawy wschód słońca w okolicach Lublina | fot. czytelnik Kacper
Krwawy wschód słońca w okolicach Lublina | fot. czytelnik Patryk
Krwawy wschód słońca nad Lublinem | fot. czytelniczka Anna
Krwawy wschód słońca nad Lublinem | fot. czytelnik Patryk
Krwawy wschód słońca nad Lublinem | fot. czytelniczka Marzena


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.