Strona eWnioski Empatia nie działa. „Wystąpił błąd podczas weryfikacji tożsamości”

Portal do składania eWniosków Emp@tia nie działa
Portal do składania eWniosków Emp@tia nie działa | screen

Wystąpił błąd podczas weryfikacji tożsamości przy użyciu login.gov.pl – taki komunikat od poniedziałku widzą użytkownicy, podczas próby zalogowania się do strony Empatia.

„Wystąpił błąd podczas weryfikacji tożsamości”

Nie działa strona internetowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej empatia.mpips.gov.pl. Co prawda strona Empatia sama w sobie działa, ale po próbie zalogowania się do strony przez Profil Zaufany wyskakuje komunikat: „Wystąpił błąd podczas weryfikacji tożsamości„.

Z informacji, jakie udało nam się uzyskać z departamentu odpowiedzialnego za portal empatia.mpips.gov.pl, problem z zalogowaniem się do portalu Empatia występuje od poniedziałku (30.08).

Od jednego z pracowników usłyszeliśmy, że błąd na stronie wynika z problemów z przesyłaniem danych pomiędzy Profilem Zaufanym a systemem Empatia, a tym samym nie da się zalogować do Empatia i wysłać wniosku.

Problem z logowaniem do Empatia przez Profil Zaufany do dziś nie został naprawiony, ale zostaliśmy zapewnieni, że „awaria zostanie naprawiona najszybciej, jak to możliwe”.

Portal Informacyjno-Usługowy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Emp@tia” oferuje usługę złożenia elektronicznego wniosku o świadczenia: Rodzina 500 PLUS, Dobry start, Zasiłek rodzinny, Fundusz alimentacyjny, Karta Dużej Rodziny, Świadczenia Rodzinne (Becikowe, Zasiłek Rodzinny, Pielęgnacyjne, Rodzicielskie).

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.