Planujesz otworzyć sklep internetowy – Sprawdź WooCommerce

Sklep internetowy
Sklep internetowy | materiał nadesłany

WooCommerce to open-sourcowa platforma eCommerce o otwartym kodzie źródłowym, zbudowana na WordPressie. Jest to również najpopularniejsza platorma eCommerce na świecie. Blisko 4 mln sklepów internetowych jest napędzanych silnikiem WooCommerce. Jednak sam fakt bycia popularnym nie jest jeszcze wystarczającym powodem, aby wybrać go zamiast innych platform eCommerce.

Dlaczego powinieneś wybrać WooCommerce?

Plugin WooCommerce jest darmowy – Wtyczkę możesz pobrać i zainstalować bezpośrednio z CMS WordPress nie wydając ani grosza. Skrypt ten jest rozwijany przez ponad 300 programistów na całym świecie. Dodatkowo na korzyść skryptu przemawia jego otwarty kod źródłowy. Możesz dowolnie zmieniać i ulepszać kod źródłowy zgodnie ze swoimi potrzebami biznesowymi.

Wsparcie społeczności – WooCommerce posiada ogromną bazę użytkowników. Aktywnie uczeniczących w rozwoju wtyczki. W rezultacie wtyczka posiada wszystkie funkcjonalności potrzebne do otworzenia sklepu w dowolnym miejscu na świecie

Ilość dodatków – Istnieje 50k+ wtyczek, które rozszerzają funkcjonalności WooCommerce i poprawiają funkcjonalność Twojego sklepu internetowego. Po zakupie płatnego dodatku na pełnej licencji GNU GPL kod można wykorzystać i rozpowszechniać według własnego uznania, dzięki czemu większość wtyczek zakupisz za ułamek ceny np.: w sklepie Wphocus.com

Bezpieczeństwo skryptu – WooCommerce jest na bieżąco aktualizowany. Wystarczy w swoim sklepie zadbać o aktualizacje, które wykonujesz jednym kliknięciem, by Twój eCommerce był bardzo bezpieczną platformą.

Przyjazny dla użytkownika – Osoby, które nie są tak biegłe w sprawach technicznych bez problemu mogą uruchomić własny sklep internetowy za pomocą WooCommerce. Jest on łatwy w użyciu dla osób nie będących ekspertami, ponieważ nie wymaga żadnych umiejętności kodowania, aby go skonfigurować.

WooCommerce doskonale prezentuje się w porównaniu z innymi platformami eCommerce pod względem a nawet je przewyższa pod względem:

 • Łatwość użycia
 • Ceny
 • Dostępności integracji
 • Dostosowywanie
 • Bramek płatności
 • Szablonów
 • Zgodność z SEO
 • Bezpieczeństwa

WooCommerce pozwala sprzedawać wszystko!

Dzięki przemyślanej strukturze i wtyczkom, które możesz dowolnie implementować skrypt ten pozwala sprzedawać każdy rodzaj produktu. Produkty fizyczne, produkty wirtualne, rezerwacje, szkolenia oraz subskrypcje.

Możesz użyć WooCommerce do sprzedaży praktycznie wszystkiego. Jednak najczęściej spotykamy się z handlem detalicznym i produktami konsumpcyjnymi, takimi jak tekstylia, biżuteria oraz elektronika. Duża popularnością cieszą się także sklepy cyfrowe lub sklepy, w których ludzie mogą rezerwować loty, rezerwować spotkania.

Jednak, by rozpocząć sprzedaż potrzebujesz hostingu przyjaznego WooCommerce – To w tym miejscu będą przechowywane pliki dotyczące Twojej strony internetowej. W tym miejscu także wykupisz domenę internetową pod którą będzie widoczny Twój sklep internetowy. Warto także zaopatrzyć się w certyfikat ssl – w tym przypadku certyfikat może być darmowy.

Za hosting i domenę musisz zapłacić, aby zbudować dowolną stronę w nie tylko WooCommerce. Całkowity koszt uruchomienia Twojego sklepu internetowego będzie zależał od tego, jakie usługi wybierzesz do zakupu dla swojej witryny. Możesz łatwo kontrolować koszty, kupując tylko to, czego rzeczywiście potrzebujesz.

Wygląd WooCommerce

Wybór odpowiedniego szablonu WordPress może poprawić wydajność oraz zwiększyć szybkość sklepu internetowego. W razie potrzeby zawsze możesz dostosować wygląd sklepu wykorzystując wbudowany edytor graficzny lub dodatki umożliwiające graficzną edycję strony bez znajomości kodowania. Dzięki wbudowanym funkcjonalnościom będziesz w stanie stworzyć swój własny sklep. Wszystko, co musisz zrobić, to skonfigurować wygląd i funkcjonalności.

Oczywiście jeżeli nie masz czasu na stworzenie sklepu, możesz zlecić budowę strony internetowej zewnętrznej firmie, która stworzy wygląd i skonfiguruje WooCommerce. W tym przypadku możesz przekazać wykonawcy szczegółowe informacje dotyczące rodzaju produktów jakie chcesz sprzedawać, funkcjonalności, których potrzebujesz na swojej stronie wraz z pomysłami, które chciałbyś wdrożyć do sklepu.

WooCommerce pozwala skalować biznes

Zakładając sklep internetowy trzeba pomyśleć o jego przyszłości i to waśnie przyszłość jest jedną z najważniejszych cech WooCommerce jest to, że jest on w 100% konfigurowalny. Wybierając platformę, należy wziąć pod uwagę ten „drobny” czynnik. Nawet jeśli dziś Twój sklep dopiero zaczyna to jednak, ma potencjał, aby się rozwijać. Dlatego wybierając platformę do realizacji swoich pomysłów, powinieneś wybrać taką, która będzie skalowalna i będzie wspierać Twój sklep, gdy ten się rozrośnie. Jeżeli jesteś początkujący i nie szukasz czegoś skomplikowanego WooCommerce jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Dzięki tej wtyczce możesz przeskoczyć ze sprzedaży ograniczonej liczby produktów do wielu tysięcy i z obsługi kilku klientów tygodniowo do setek na sekundę. WooCommerce nie jest amatorskim pakietem startowym, lecz profesjonalnym narzędziem pozwalającym generować milionowe przychody.

O czym należy pamiętać tworząc sklep internetowy na WooCommerce

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac powinieneś stworzyć tak zwaną charakterystykę sklepu internetowego.

Co chcesz sprzedawać? Jakie metody wysyłki chcesz oferować? Jakie metody płatności? W jakim kontekście powinien być prezentowany Twój produkt? Co może szczególnie zachęcić do Twojego produktu, a co może go od niego odepchnąć lub wystraszyć?

Odpowiedzi na konkretne pytania pomogą w ustaleniu potrzeb dotyczących sklepu i łatwym skonfigurowaniu WooCommerce. Skrypt ten nie ogranicza Cię w rozwoju i rozbudowie Twojego biznesu, ale wręcz rośnie razem z Tobą.

 • WooCommerce jest odpowiedni dla większości sprzedawców internetowych – Mimo że istnieją inne platformy do sprzedaży online, takie jak Magento, Prestashop, Shopify, WooCommerce jest idealnie dopasowaną platformą dla większości z Was.
 • Zapewnia maksymalną ilość funkcjonalności – Dostarcza on w zasadzie wszystkich narzędzi potrzebnych do uruchomienia sklepu internetowego. A jeśli wiesz, jak pracować z WordPressem, będziesz w stanie z łatwością zrozumieć również platformę WooCommerce.
 • Bezpieczny i stabilny – WooCommerce jest znany z doskonałego bezpieczeństwa i stabilności. Platforma jest stale aktualizowana a firma Automattic, właściciel tej platformy, ściśle współpracuje z czołowymi ekspertami w dziedzinie bezpieczeństwa online.
 • Możesz łatwo edytować i dodawać produkty – Edytowanie i dodawanie produktów nie może być prostsze.

WooCommerce bardzo dobrze sprawdza się w prowadzeniu sklepów z pojedynczymi artykułami, butików z kilkudziesięcioma lub setkami produktów, a także sklepów z ponad 10 000 produktów. Oznacza to, że ta platforma jest po prostu idealna dla większości z Was.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.