Plantacja marihuany w dawnej pieczarkarni. Przejęto ponad 1,3 tys. krzewów konopi i 5 kg suszu

Plantacja marihuany w dawnej pieczarkarni
Plantacja marihuany w dawnej pieczarkarni | fot. KMP Biała Podlaska

Ponad 1,3 tys. krzewów konopi indyjskich i ponad 5 kilogramów marihuany odkryli policjanci z Białej Podlaskiej na prywatnej posesji. Plantacja funkcjonowała w budynku dawnej pieczarkarni. Sąd zdecydował o aresztowaniu trzech mężczyzn zatrzymanych w tej sprawie.

Plantacja marihuany w budynku pieczarkarni

W tym tygodniu bialscy kryminalni weszli na wytypowaną posesję znajdującą się na terenie powiatu bialskiego. Z informacji funkcjonariuszy zwalczających przestępczość gospodarczą wynikało, że w budynku byłej pieczarkarni znajduje się nielegalna uprawa konopi indyjskich.

Realizując czynności w sprawie, kryminalni zatrzymali mężczyznę, który przyjechał „dojrzeć interesu”. Okazało się, że jest to 42-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. Policjanci w hali ujawnili specjalistycznie prowadzoną uprawę konopi indyjskich. Ujawnili także wyposażenie plantacji w tym: oświetlenie, wentylatory, filtry, nawozy, pochłaniacze, a także komputer.

Z ustaleń policjantów wynikało, że od sierpnia tego roku sprawcy uprawiali tam niemal 2 tysiące roślin konopi indyjskich. Poza roślinami policjanci zabezpieczyli również susz marihuany. Znajdował się w plastikowych skrzynkach oraz wiaderkach. Znaczną ilość suszu roślinnego oraz osprzęt kryminalni zabezpieczyli także w miejscu zamieszkania 44-latka.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci zatrzymali do sprawy dwóch mieszkańców Białej Podlaskiej w wieku 44-49 lat. W samochodzie należącym do 44-latka policjanci ujawnili marihuanę, a w miejscu jego zamieszkania gotówkę. Pieniądze zabezpieczyli też w mieszkaniu 49-latka. Łącznie była to kwota niemal 70 tysięcy złotych. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 5 kilogramów marihuany i ponad 1300 roślin konopi.

Mężczyźni doprowadzeniu zostali do Prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Wczoraj bialski sąd zastosował wobec całej trójki najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. 44-latek odpowiadał będzie dodatkowo za kierowanie samochodem, znajdując się pod wpływem narkotyków.

Plantacja marihuany w dawnej pieczarkarni
Plantacja marihuany w dawnej pieczarkarni | fot. KMP Biała Podlaska

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.