Plantacja marihuany na miejskim trawniku z tabliczką: „Wysiana łąka, prosimy nie wpuszczać psów”

Konopie na trawniku w Warszawie | fot. Straż Miejska m.st. Warszawy

Strażnicy miejscy znaleźli na miejskim trawniku łąkę porośniętą konopiami. Na skraju trawnika, na którym rosły rośliny, ktoś postawił tabliczkę: „Wysiana łąka, prosimy nie wpuszczać psów”.

Do niecodziennej sytuacji doszło w poniedziałek na terenie Bemowa w Warszawie. Stołeczni strażnicy miejscy zostali powiadomieni przez jednego z mieszkańców, że na terenie miejskiego trawnika rosną podejrzane rośliny, a tuż przy nich znajduje się tabliczka z informacją: „Wysiana łąka, prosimy nie wpuszczać psów”.

„Strażnicy nie są botanikami, jednak bez trudu rozpoznali roślinę, której hodowla jest w Polsce zabroniona albo wymaga specjalnego zezwolenia. Teoretycznie roślina mogła pojawić się w tym miejscu samoistnie. Zastanowienie budziły jednak rozmiary bujnej kępy” – mówi Jerzy Jabraszko z zespołu prasowego stołecznej Straży Miejskiej.

Sprawa została przekazana do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Bemowo w celu usunięcia roślin.

Konopie na trawniku w Warszawie | fot. Straż Miejska m.st. Warszawy

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.