Plantacja marihuany była ukryta w garażu. 38-latkowi grozi 8 lat więzienia

Plantacja marihuany ukryta w garażu | fot. KMP Lublin
Plantacja marihuany ukryta w garażu | fot. KMP Lublin

Policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który w miejscu zamieszkania prowadził nielegalną uprawę marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście doniczek z roślinami.

Plantacja marihuany w garażu

Zatrzymanie było efektem pracy operacyjnej policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze pracujący nad sprawą ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu lubartowskiego prowadzi w garażu uprawę konopi.

Podczas przeszukania na wytypowanej posesji funkcjonariusze odnaleźli specjalistyczny namiot wyposażony w lampy oraz wentylatory. Wewnątrz namiotu funkcjonariusze zabezpieczyli 15 krzaków konopi w zaawansowanym stadium rozwoju.

„Dodatkowo zabezpieczony został susz marihuany. Wstępne wyliczenia wskazują, że zabezpieczona uprawa mogłaby dostarczyć znacznych ilości narkotyków” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Zatrzymany w sprawie 38-latek w przeszłości był już karany za takie przestępstwa. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Policjanci będą wnioskować o wystąpienie do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego.

Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Plantacja marihuany ukryta w garażu | fot. KMP Lublin
Plantacja marihuany ukryta w garażu | fot. KMP Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.