Plantacja konopi ukryta w tunelach na opuszczonej posesji. Blisko 200 krzaków w różnych fazach wzrostu

Plantacja konopi w tunelu foliowym w gminie Wilków
Plantacja konopi w tunelu foliowym w gminie Wilków | fot. KPP Opole Lubelskie

Dwa duże tunele foliowe, a w nich blisko 200 rosnących roślin konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Taki widok zastali kryminalni z opolskiej komendy, kiedy wkroczyli na jedną z posesji w gminie Wilków. Na miejscu zastali też plantatora.

Plantacja konopi w tunelach foliowych

Kryminalni z Opola Lubelskiego weszli w posiadanie informacji o plantacji konopi indyjskich na terenie opuszczonej posesji w gminie Wilków. Kiedy funkcjonariusze udali się na miejsce, zobaczyli dwa duże tunele foliowe wyposażone w system nawodnienia i wentylacji, wewnątrz których rosło prawie 200 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu.

Na posesji zastali również 40-latka z powiatu radomskiego. Dodatkowo w trakcie przeszukania posesji, funkcjonariusze odnaleźli w jednym z budynków ponad kilogram marihuany, kilogram suszącego się kwiatostanu konopi oraz sprzęt, który był używany do pielęgnacji roślin.

Plantator został zatrzymany. Zgromadzony materiał trafił do prokuratury, gdzie mężczyzna usłyszał zarzuty wytwarzania znacznej ilości narkotyków. Do sądu trafił wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące, do którego Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim się przychylił.

Zatrzymanemu 40 latkowi z powiatu radomskiego grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.