Plantacja konopi indyjskich na polu. Policjanci pomiędzy roślinami ujawnili przesyłkę z danymi 25-latka

25-latek zostawił na polu, gdzie rosły konopie przesyłkę ze swoimi danymi
25-latek zostawił na polu, gdzie rosły konopie przesyłkę ze swoimi danymi | fot. KMP Tomaszów Lubelski

Policjanci podczas likwidacji nielegalnej plantacji konopi indyjskich natrafili na przesyłkę z danymi 25-latka. Tym sposobem, właściciel uprawy niechcący „ułatwił” pracę policjantom. 25-latek był bardzo zaskoczony zatrzymaniem.

Właściciel plantacji konopi ułatwił pracę policjantom

Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego weszli w posiadanie informacji, iż na jednym z pól w gminie Ulhówek może rosnąć nielegalna uprawa konopi indyjskich. Na miejscu ujawnili dorodną uprawę blisko 40 krzaków konopi innych niż włókniste. Rośliny były w różnej fazie wzrostu, niektóre miały ponad metr wysokości.

Podczas wyrywania i zabezpieczania nielegalnych roślin mundurowi natrafili na rozpakowaną przesyłkę z zamówioną siatką przeciw ptakom. Jak się okazało, na naklejonej na opakowaniu etykiecie widniały dane osobowe. Tym sposobem mundurowi nie mieli już większego problemu z dotarciem do właściciela plantacji. 

25-latek był bardzo zaskoczony wizytą funkcjonariuszy w jego domu i zatrzymaniem. Dodatkowo podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze znaleźli kilka porcji dilerskich suszu marihuany. Za posiadania i uprawę może mu teraz grozić kara nawet do 8 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.