Płacił za zakupy znalezioną kartą płatniczą. Mieszkaniec Lublina stanie przed sądem

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Kara 10 lat pozbawienia wolności może grozić 46-letniemu mieszkańcowi Lublina, który postanowił płacić za zakupy znalezioną kartą płatniczą. Mężczyzna został zatrzymany przez policję.

Zgłoszenie o utracie karty płatniczej policjanci z III komisariatu otrzymali pod koniec grudnia. Pracujący nad sprawą operacyjni ustalili, że ktoś odnalazł kartę, którą następnie usiłował dokonać kilku płatności zbliżeniowych.

Z zebranych materiałów wynikało, że doszło do 4 udanych transakcji oraz 3 nieautoryzowanych prób. Funkcjonariusze w czwartek zatrzymali sprawcę. Okazało się, że to 46-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna usłyszał zarzuty, do których popełnienia się przyznał.

Płatności kartą bankomatową w formie tzw. płatności zbliżeniowej przez osobę nieuprawnioną, która weszła w jej posiadanie wbrew woli właściciela, stanowi przestępstwo. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do lat 10.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.