Plac Zamkowy zamknięty. W sobotę odbędzie się tu piknik wojskowy. Amerykański Abrams i polska grochówka

Plac Zamkowy zamknięty dla pojazdów w dniach 1-2 września
Plac Zamkowy zamknięty dla pojazdów w dniach 1-2 września | fot. Dominik Wąsik

Już w najbliższą sobotę, 2 września lublinianie i turyści będą mogli zobaczyć na żywo legendarny amerykański czołg Abrams czy transporter opancerzony Rosomak, a także zjeść tradycyjną grochówkę z kuchni polowej. Wszystko to podczas pikniku wojskowego na Placu Zamkowym. Wstęp wolny.

Piknik wojskowy 2 września w Lublinie

W sobotę 2 września na Placu Zamkowym w Lublinie odbędą się główne obchody święta 18. Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka. W ramach uroczystości zaplanowano apel wojskowy, salwę artyleryjską 19. Dywizjonu Artylerii Samobieżnej, defiladę wojskową pododdziałów oraz sprzętu wojskowego i pokaz walki wręcz.

W ramach obchodów odbędzie się piknik wojskowy na Błoniach pod Zamkiem w godzinach 9:00-18:00. Jego organizatorem jest 18. Dywizja Zmechanizowana. Wydarzenie będzie znakomitą okazją, żeby zobaczyć na własne oczy sprzęt znajdujący się na wyposażeniu Wojska Polskiego.

W trakcie pikniku zaprezentowane zostaną m.in. czołgi M1A1 Abrams, Leapard 2PL, haubice samobieżne K9A1, samobieżne moździerze RAK, samobieżne armatohaubice KRAB, transpotery opancerzone ROSOMAK, zestawy rakietowe POPRAD, iniżynieryjny system minowania Kroton, opancerzony samochód patrolowy MRAP COUGAR, bezzałogowe statki powietrzne FlyEye i wiele innych.

Na tym jednak nie koniec. Uczestnicy sobotniego pikniku zobaczą również pokaz broni strzeleckiej oraz występy artystyczne klubów wojskowych. Uczestnicy pikniku będą mieli okazję spróbować chleba z piekarni polowej i wojskowej grochówki.

Zobacz także: Lublin na weekend 1-3 września 2023 r. Koncerty, potańcówka, pikniki, targi kawy czy festiwal baniek mydlanych

Zamknięty Plac Zamkowy

Ze względu na wydarzenie od piątku do soboty (1-2 września) zamknięty dla ruchu kołowego będzie Plac Zamkowy.

Piknik wojskowy 18. Dywizji Zmechanizowanej na Placu Zamkowym w Lublinie
Piknik wojskowy 18. Dywizji Zmechanizowanej na Placu Zamkowym w Lublinie | materiały organizatora

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.