PKP PLK wyremontują dwa przystanki kolejowe na trasie Dęblin – Łuków

Przystanek kolejowy Leopoldów
Przystanek kolejowy Leopoldów | fot. Dawid Markut

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na remont dwóch przystanków kolejowych na trasie Dęblin – Łuków. Nowe perony zyskają stacje w Sarnowie i Leopoldowie.

Remont przystanków kolejowych w Sarnowie i Leopoldowie

To pierwsze inicjatywy PKP PLK realizowane w ramach tzw. programu przystankowego na Lubelszczyźnie. Przypomnijmy, że program obejmuje 355 zadań, w tym 16 w województwie lubelskim. Rozpoczęcie prac jest planowane jeszcze w tym roku, a zakończenie w III kwartale 2022 r. w Leopoldowie oraz w połowie 2023 r. w Sarnowie.

Sarnów

W Sarnowie przystanek będzie zlokalizowany bliżej przejazdu kolejowo-drogowego, co skróci dostęp do pociągów podróżnym dojeżdżającym do kolei samochodami. Nowe wyższe perony ułatwią wsiadanie i wysiadanie.

Obok przystanku zostanie zmodernizowany przejazd kolejowo-drogowy. Wyposażenie skrzyżowania w sygnalizację świetlną i dźwiękową podniesie poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym.

Powstanie też parking typu Parkuj & Jedź, który zwiększy dostępność komunikacyjną dla mieszkańców okolicznych miejscowości.

Leopoldów

W Leopoldowie podróżni również skorzystają z dwóch nowych wyższych peronów. Podobnie jak w Sarnowie będą nowe wiaty i ławki, lepszą obsługę zapewni czytelne oznakowanie i gabloty informacyjne z rozkładem jazdy. Jaśniejsze oświetlenie umożliwi bezpieczne podróżowanie także po zmroku.

Z peronów dogodniej skorzystają podróżni o ograniczonych możliwościach poruszania się, bowiem przewidziano pochylnie. Z myślą o potrzebach osób niedowidzących i niewidomych zamontowane zostaną ścieżki naprowadzające.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.