PKP. Od września Lublin zyska nowe bezpośrednie połączenie kolejowe z Poznaniem

Dworzec Główny PKP Lublin - peron
Dworzec Główny PKP Lublin - peron | fot. Dominik Wąsik

Już 3 września na tory wyjedzie pociąg Lublin – Radom – Łódź – Poznań. Podróż z Lublina do stolicy wielkopolski ma potrwać niespełna sześć godzin. O planach uruchomienia nowego połączenia poinformował członek zarządu PKP InterCity.

IC Koziołek Lublin – Poznań

Uruchomienie nowego kolejowego połączenia między Lublinem a Poznaniem nie jest czymś nowym dla pasażerów z naszego regionu. Przypomnijmy, że już teraz na tej trasie kursują dwa bezpośrednie składy: IC Górski (czas podróży 6:01) oraz IC Lubuszanin (5:48). W przypadku połączenia z przesiadkami ten czas wydłuża się do 6:52.

O uruchomieniu IC Koziołek relacji Lublin – Radom – Łódź – Poznań poinformował członek zarządu PKP InterCity, Tomasz Gontarz.

Od 3 września bliżej będzie Koziołkowi Lubelskiemu do Koziołków Poznańskich. Wtedy startuje nasze nowe połączenie IC Koziołek. Realizowane będzie nowymi składami Flirt z siedleckiej fabryki Stadlera – poinformował na twitterze Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP InterCity.

Pociąg z Lublina do Radomia ma jechać 1 godzinę i 18 minut, do Łodzi 3 godziny i 3 minuty, a do Poznania dojedzie w 5 godzin i 56 minut.

Szybciej z Lublina do Warszawy

Od 12 marca przyspieszyły pociągi z Lublina do Warszawy. Podróż na tym odcinku zajmie teraz około 100 minut. Więcej: Pociągiem z Lublina do Warszawy nawet w 100 minut

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.