PKP Intercity. Kolejne połączenia z Lublina obsługiwane przez PesaDart

PesaDART 1 min e1453370784986
fot. PKP Intercity

Aktualnie Dart obsługuje połączenia z Lublina do Warszawy i Katowic. Od 30 stycznia będzie można pojechać nowoczesnym składem PKP Intercity z Lublina do Wrocławia.

Obecnie PKP Intercity dysponuje 11 z 20 pociągów PesaDART. 5 składów obsługuje w sumie 16 połączeń na trasach Warszawa – Białystok, Warszawa – Lublin, Bielsko Biała – Białystok, Warszawa – Katowice, Lublin – Katowice czy Warszawa – Wisła. Wśród pozostałych część stanowi niezbędną rezerwę, a kolejne przygotowywane są do obsługi następnych połączeń.

PKP Intercity obecnie prowadzi testy pozostałych 9 składów. Średnio, każdego tygodnia, restrykcyjny proces odbiorczy przechodzą 2-3 pojazdy.

Pierwszą trasą obsługiwaną przez Darta była Lublin – Warszawa. Niedawno otrzymaliśmy kolejny taki skład. Jeździ z Lublina przez Warszawę do Katowic.

PesaDart na nowej trasie

Od 30 stycznia z Lublina wyjadą kolejne Darty. To pociągi IC „Czartoryski” kursujący między Warszawą Zachodnią a Lublinem, oraz IC „Konopnicka” z Lublina przez stolicę do Wrocławia.

W sumie, PKP Intercity realizując program inwestycji taborowych na kwotę 5,5 mld zł, z sukcesem pozyskało z unijnego Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 1,9 mld zł.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.