PIT za 2020 do 30 kwietnia. Ostatnie dni na rozliczenie się z fiskusem

pit podatek
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Do kiedy złożyć PIT za 2020 rok? Do 30 kwietnia. Zostało więc niewiele czasu dla tych, którzy jeszcze z fiskusem się nie rozliczyli. Uważać muszą szczególnie ci, którym w zeznaniu wyszła niedopłata podatku.

PIT za 2020 rok do 30 kwietnia

Do 30 kwietnia 2021 r. podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT. Potem KAS automatycznie zaakceptuje zeznania PIT-37 i PIT-38, które przygotowała na podstawie podsiadanych danych. Dzięki temu PIT będzie złożony w terminie nawet jeżeli podatnik nie podejmie żadnych działań.

Rozliczenie roczne PIT-36 (w przeciwieństwie do rozliczenia PIT-37 i PIT-38), nie zostanie automatycznie zaakceptowane z upływem 30 kwietnia 2021 r. Należy pamiętać, aby przygotowane zeznanie uzupełnić o dochody z działalności gospodarczej, a następnie je zaakceptować i pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).

Oprócz rozliczenia rocznego PIT w usłudze Twój e-PIT, podatnicy mogą korzystać również z systemu e-Deklaracje. Zeznanie można też złożyć osobiście w urzędzie skarbowym, wrzucając deklarację do urny, które są ustawione przed urzędem. Można to zrobić do 30 kwietnia do północy.

Ostatnią opcją jest przesłanie zeznania pocztą. Tutaj terminem jest także 30 kwietnia i liczy się data stempla pocztowego. Warto wysłać taką przesyłkę za potwierdzeniem nadania, aby mieć pewność, że termin na złożenie zeznania został dotrzymany.

Podatnicy, którzy skorzystają z usługi Twój e-PIT, mogą liczyć na łatwiejsze rozliczenie rocznego podatku. Przygotowane przez KAS deklaracje PIT uwzględniają ulgę na dzieci czy zwolnienie z PIT dla osób do 26. roku życia. Wszyscy, którzy złożą PIT elektronicznie, w tym przez usługę Twój e-PIT, otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie do 45 dni.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.