PiS szykuje Nowy Ład. Kwota wolna od podatku ma wzrosnąć do 30 tys. zł

PiS szykuje Nowy Ład. Kwota wolna od podatku ma wzrosnąć do 30 tys. zł
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

Kwota wolna od podatku w wysokości 30 tys. zł oraz emerytura bez podatku do 2,5 tys. zł – takie założenia według OKO.press mają pojawić się w programie Nowego Ładu.

PiS znacząco podniesie kwotę wolną i zwolni z podatku część emerytów

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w sobotę 20 marca odbędzie się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości. Ze względu na pandemię koronawirusa i obowiązujące obostrzenia konwencja odbędzie się w trybie zdalnym.

Podczas wydarzenia ma zostać przedstawione szczegóły przygotowywanego programu Nowy Polski Ład – plan odbudowy gospodarki po pandemii.

„Jest to bardzo poważna propozycja dla społeczeństwa. Nasze dotychczasowe programy, to wszystko w jakimś sensie było rozwijaniem programu napisanego na jesieni 2008 r. Natomiast Nowy Polski Ład jest już nową jakością, i naprawdę warto go wprowadzić” – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Według zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, program Nowy Polski Ład będzie zawierał przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii.

Dziennikarzom OKO.press udało się dotrzeć do dwóch propozycji Nowego Ładu. Jego częścią będą kwota wolna od podatku w wysokości 30 tys. zł i emerytura bez podatku do 2,5 tys. złotych.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.