Pirat drogowy „recydywista” Kierował samochodem na zakazie, trafił do aresztu

mandat karny kierowca właściciel
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Puławscy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę z Puław, który jechał samochodem BMW, pomimo faktu, że posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Na domiar złego miał 1,5 promila alkoholu we krwi. Dziś sąd w Puławach zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące na wniosek policji.

Czujni świadkowe, pomogli wyeliminować pijanego kierowcę

We wtorek rano, dyżurny policji w Puławach otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy poruszającym się ulicami miasta w BMW. Z informacji przekazanych przez świadka, kierowca miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po przyjęciu tych informacji dyżurny natychmiast rozesłał komunikat do obecnych w terenie patroli.

kontrola trzeźwości
Zdjęcie ilustracyjne

Patrol zlokalizował poszukiwanego mężczyznę

Funkcjonariusze spostrzegli mężczyznę w okolicy jednego z garaży na osiedlu. Test na obecność alkoholu wykazał, że 27-latek ma 1,5 promila we krwi, a sprawdzenie jego osoby w systemie policyjnym ujawniło , że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został aresztowany przez policję i przewieziony do aresztu.

Drogowy „recydywista” odpowie za to samo przestępstwo

W trakcie prowadzonego wobec zatrzymanego postępowania stwierdzono, że mieszkaniec Puław będzie traktowany jako recydywista, ponieważ był wcześniej karany za identyczne przestępstwo i odbywał karę pozbawienia wolności z tego powodu.

kajdanki na rękach
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci złożyli prokuratorowi wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec 27-latka. Dzisiaj sąd w Puławach zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.