Pilny apel o krew dla Mileny, żony strażaka JRG nr 1 w Lublinie. Chora na Covid-19 urodziła dziecko

IMG 20180129 141600
Państwowa Straż Pożarna w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Milena, żona strażaka JRG nr 1 w Lublinie, urodziła w 36 tygodniu ciąży. Poród przyśpieszono, ponieważ u kobiety wykryto Covid-19. Dziecko jest zdrowe, ale kobieta potrzebuje dużej ilości krwi, którą trzeba przetoczyć.

Na stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie zamieszczono apel o oddawanie krwi dla Mileny, żony strażaka JRG nr w Lublinie.

„W dniu 5 listopada 2020 w związku z nasilającymi się dolegliwościami grypopodobnymi oraz ogólnym osłabieniem, będąca w 36 tygodniu ciąży Milena trafiła do szpitala PSK 1 w Lublinie. Po wykonaniu stosownych badań lekarze ustalili iż posiada pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Nasilające się objawy oraz drastycznie pogarszający się stan ogólny pacjentki zmusił lekarzy do wykonania zabiegu cesarskiego cięcia. Na świat przyszedł zdrowy chłopak. W wyniku ogólnego osłabienia i niepożądanego działania patogenu koronawirusa doszło do stanu zagrożenia życia Mileny. Obecnie ratunkiem dla niej jest przetoczenie znacznej ilości krwi” – czytamy w apelu.

Poszukiwana jest grupa krwi ARh+, inne też mogą być, ale ARh+ jest najbardziej pożądana! Aby oddać krew dla Mileny należy odwiedzić najbliższy punkt krwiodawstwa (LISTA PUNKTÓW KRWIODAWSTWA) i poinformować, że jest to dar dla Mileny Malickiej, która przebywa w szpitalu: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Przeciez ta krew i tak do niej nie trafi, tylko do ogolnokrajowej puli i dostanie krew osoba najbardziej chora i potrzebujaca. Po co wstawiacie takie posty ? To powolywanie sie ze chce sie oddac krew dla konkretnej osoby i tak do niej nie trafi. Zenada

  2. Masz racje Paula, jak do niej nie trafi to nie oddawajcie…
    Odrazu powiem ze to sarkazm, bo taka żeś tępa ze możesz nie ogarnąć.