Ważny temat? Prześlij newsa!

Pijany traktorzysta wjechał w inny samochód. Nie ustąpił mu pierwszeństwa, sądząc, że duży „może więcej”

Spotted Lublin

  • Data publikacji: 14 kwietnia 2025, 14:08
  • Region

W miejscowości Nietrzeba w powiecie opolskim 62-letni kierowca ciągnika rolniczego, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z Citroenem. Dwie osoby trafiły do szpitala. Mężczyźnie grożą poważne konsekwencje karne.

Pijany traktorem wjechał w inny samochód

Pijany traktorzysta wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym Citroenie | fot. KPP Opole Lubelskie

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin
Dodaj anonimowo Na żywo Przejdź do strony

Pijany siadł za kierownicę traktora rolniczego

Do groźnego zdarzenia doszło w sobotę 12 kwietnia po godzinie 18:00 w miejscowości Nietrzeba. 62-letni mieszkaniec gminy Józefów nad Wisłą, kierując ciągnikiem rolniczym marki Zetor, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z Citroenem, którym kierował 35-latek z tej samej gminy.

W Citroenie podróżowały trzy osoby. W wyniku kolizji dwie z nich – kierowca i pasażerka – zostały przetransportowane do szpitala. Na miejscu interweniował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na szczęście, mimo powagi sytuacji, osoby poszkodowane nie odniosły poważnych obrażeń.

Chciał na podwójnym gazie dojechać na pole
Pijany traktorzysta wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym Citroenie | fot. KPP Opole Lubelskie

Ponad 2 promile alkoholu u kierowcy traktora

Jak wykazało badanie alkomatem, sprawca kolizji był kompletnie pijany – miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Kierowca Citroena był trzeźwy.

Nietrzeźwy kierowca stanowi poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Jazda w stanie nietrzeźwości jest zabroniona! – przypominają funkcjonariusze.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu 62-latkowi grozi do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna. Jeśli prokuratura zakwalifikuje sprawę jako wypadek z udziałem nietrzeźwego sprawcy, kara może wzrosnąć nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Czy Twoim zdaniem kary za jazdę po alkoholu w Polsce są wystarczająco surowe? Podziel się swoją opinią w komentarzu i udostępnij artykuł, by przypomnieć innym, że alkohol i kierownica to śmiertelna mieszanka.

Źródło: KPP Opole Lubelskie

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Ważny temat? Prześlij newsa!

Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.

Bądź na bieżąco z Lublinem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch spotify website search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check