Pijany spał na torach, gdy przejechał nad nim pociąg. O krok od tragedii

Pijany spał na torach, gdy przejechał nad nim pociąg. O krok od tragedii
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

O dużym szczęściu może mówić 67-latek, który w drodze do domu przewrócił się na tory i zasnął pomiędzy szynami. Ułożenie mężczyzny było na tyle fortunne, że nie został draśnięty przez pojazd.

We wtorek około godz. 12.30 policja otrzymała informację o zdarzeniu na torach w Świdniku przy ul. Targowej. Jak ustalili policjanci 36-letni mężczyzna, który przechodził przez torowisko zauważył leżącego pomiędzy szynami mężczyznę oraz zbliżający się w ich kierunku pojazd kolejowy. Mężczyzna zaczął dawać sygnały do zatrzymania się.

Maszynista włączył hamowanie awaryjne maszyny, lecz rozpędzony ciężki pojazd przejechał nad leżącym mężczyzną i zatrzymał się dopiero 50 metrów dalej. Leżącemu mężczyźnie nic się nie stało, ponieważ nie doszło do kontaktu pomiędzy nim a drezyną, która miała dość wysokie zawieszenie.

Okazało się, że pieszy leżący na torowisku to 67-letni mieszkaniec Świdnika. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala na obserwację. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.