Pijany rzucił się z siekierą na funkcjonariuszy. Krzyczał, że „zarąbie policjantów”

68 147097
Pijany 23-latek rzucił się z siekierą na policjantów | fot. KPP Łuków

Pijany 23-latek rzucił się z siekierą na policjantów, którzy przyjechali do niego na interwencję. Mężczyzna awanturował się w domu, zniszczył jego wyposażenie. Za atak na policjantów grozi do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy w jednej z miejscowości na terenie gminy Łuków. Łukowscy policjanci zostali powiadomieni o awanturującym się 23-latku na terenie jednej z posesji. Ze zgłoszenia wynikało, że młody mężczyzna niszczy wyposażenie mieszkania, że grozi domownikom.

Mundurowi którzy przyjechali we wskazane miejsce dowiedzieli się, od rodziców 23-latka, że tuż przed ich przybyciem nietrzeźwy syn uciekł z domu. Policjanci zauważyli zdemolowane wnętrze mieszkania. Natomiast na podwórku stał uszkodzony samochód, który miał wybite wszystkie szyby.

68 147096
Pijany 23-latek zniszczył też samochód | fot. KPP Łuków

Policjanci sprawdzając posesję usłyszeli kierowane do nich od strony pobliskich pól uprawnych krzyki i wulgaryzmy. Po chwili zauważyli, że biegnie do nich młody mężczyzna trzymający siekierę. Młodzieniec wymachując tą siekierą krzyczał, że „zarąbie policjantów”.

Policjanci ostrzegli go, że jeśli nie odłoży niebezpiecznego narzędzia to zmusi ich do użycia broni służbowej. Jednak 23-latek nie reagował na polecenie policjantów i w dalszym ciągu grożąc mundurowym biegł w ich kierunku.

Wówczas jeden z mundurowych wykorzystując broń służbową oddał strzał ostrzegawczy w powietrze, dopiero wtedy 23-latek odrzucił siekierę i został obezwładniony przez funkcjonariuszy. Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę i dowieźli go do jednostki.

Ze wstępnych ustaleń wynika też, że nietrzeźwy 23-latek najprawdopodobniej jeździł też samochodem, w którym później wybił szyby. Nad ranem policjanci zostali powiadomieni przez sąsiada młodzieńca, że zbił on reflektor i uszkodził atrapę w jego ciężarówce. Teraz 23-latek trzeźwieje w policyjnej celi. Wkrótce usłyszy zarzuty.

Dodatkowo ustalający okoliczności zdarzenia policjanci dowiedzieli się, że ojciec agresywnego 23-latka jest poszukiwany na podstawie nakazu wydanego przez Sąd, ponieważ ma „odsiadkę” za niezapłaconą grzywnę. Ten mężczyzna również został zatrzymany.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.