Pijany przyjechał na komendę sprawdzić trzeźwość. Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Przyjechał samochodem na komendę, aby sprawdzić zawartość alkoholu w swoim organizmie. Okazało się, że miał pół promila w wydychanym powietrzu i ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotę tuż przed godz. 13 do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zgłosił się mężczyzna, który chciał sprawdzić stan trzeźwości. Policjant pełniący służbę przeprowadził kontrolę, która wykazała w organizmie mężczyzny blisko pół promila alkoholu.

Jak się później okazało, 32–letni mieszkaniec Lublina był widziany chwilę wcześniej, jak parkuje swojego seata pod bramą komendy. Mężczyzna został wylegitymowany przed dyżurnego policji.

Okazał mundurowym zagraniczne prawo jazdy, które jak się okazało jest podrobione i dodatkowo podał fałszywe dane. Funkcjonariusze ustalili prawdziwe dane nieodpowiedzialnego kierowcy. Okazało się, że jest to 32-letni mieszkaniec Lublina.

„Po sprawdzeniu w policyjnej bazie wyszło na jaw, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. W ubiegłym roku odbywał karę pozbawienia wolności za kierowanie w stanie nietrzeźwości” – mówi Kamil Karbowniczek z lubelskiej policji.

Mężczyzna usłyszał 4 zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.