Pijany ojciec wiózł syna do przedszkola. Niebawem usłyszy zarzuty

alkomat
fot. Policja

Prawie promil alkoholu w organizmie miał 35-letni kierowca forda, którego we wtorek rano zatrzymali parczewscy policjanci. Mężczyzna w tym stanie jechał zawieźć syna do przedszkola. Sprawa nieodpowiedzialnego kierowcy trafi pod ocenę sądu.

Na widok radiowozu skręcił w polną drogę

Parczewscy policjanci nieustannie patrolują drogi powiatu. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dla policjantów codziennością jest między innymi sprawdzanie stanu trzeźwości kierowców. Niestety, wciąż niemal każdego dnia, funkcjonariusze zatrzymują kierujących, którzy wcześniej spożywali alkohol.

Tak było w przypadku jednej z kontroli drogowych, która miała miejsce wczoraj (2 stycznia) przed godziną 8 w miejscowości Uhnin. Policjanci zauważyli kierującego Fordem, który na widok radiowozu skręcił w polną drogę. Funkcjonariusze pojechali za kierującym i po chwili zatrzymali go do kontroli.

Szybko wyszedł na jaw fakt, dlaczego 35-latek chciał uniknąć konfrontacji z mundurowymi. Okazało się, że jest nietrzeźwy, miał prawie promil alkoholu w organizmie. Mało tego, w tym stanie przewoził swojego 5-letniego syna. Jak oświadczył 35-latek policjantom, jechał zawieść dziecko do przedszkola. Policjanci przekazali chłopca pod opiekę matki.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości policjanci zatrzymali 35 latkowi prawo jazdy. Niebawem usłyszy zarzuty. Może mu grozić kara do 3 lat więzienia oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami — komentuje sierżant sztabowy Anna Borowik

Pamiętajmy! Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. Troska o najmłodszych, powinna przekładać się również na odpowiedzialne podróżowanie z nimi.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.