Pijany kierowca zatrzymany. Zaparkował naprzeciwko komendy

Pijany kierowca zatrzymany do kontroli
Pijany kierowca zatrzymany przed komendą policji | fot. KPP Opole Lubelskie

31-letni kierowca Volkswagena, mający prawie 4 promile alkoholu w organizmie, został zatrzymany naprzeciwko komendy w Opolu Lubelskim. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

Interwencja świadków

Wczoraj przed godziną 22:00 dyżurny opolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o pijanym kierowcy. Zgłaszający, jadąc przez centrum Opola Lubelskiego, zauważył Volkswagena poruszającego się całą szerokością jezdni. Kierowca samochodu stwarzał poważne zagrożenie, jadąc slalomem i najeżdżając na krawężnik. Ostatecznie pojazd zatrzymał się naprzeciwko komendy.

Świadkami zdarzenia byli funkcjonariusz Służby Więziennej i strażak OSP, którzy podejrzewając, że kierowca jest pijany, zabrali mu kluczyki i wezwali policję.

Prawie 4 promile

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 31-latka. Okazało się, że miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnym systemie, wyszło na jaw, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Radiowóz policji na sygnale
Radiowóz policji na sygnale | fot. Dominik Wąsik

Konsekwencje prawne

31-letni kierowca odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za brak uprawnień do prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierujący stanowią realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o reagowanie na takie przypadki, nawet anonimowe zgłoszenie może uratować życie.

Czy spotkaliście się z podobnymi sytuacjami na drogach? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach lub udostępnijcie artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.