Pijany kierowca z zakazem zatrzymany przez świadka

kluczyki do samochodu
Kluczyki do samochodu | fot. Adobe Stock

54-letni mieszkaniec gminy Gorzków, prowadząc Volkswagenem pod wpływem alkoholu, został zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie świadka. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu we krwi oraz aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie pijanego kierowcy

W poniedziałek, 27 maja, dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który zauważył, że kierujący Volkswagenem nie trzyma toru jazdy. Zgłaszający postanowił jechać za podejrzanym kierowcą. W miejscowości Niemienice Kolonia, świadek uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy, wyciągając kluczyk ze stacyjki.

Kierowcą Volkswagena okazał się 54-letni mieszkaniec gminy Gorzków. Badanie alkomatem wykazało, że miał 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Badanie stanu trzeźwości
Badanie Stanu trzeźwości

Konsekwencje dla nietrzeźwego kierowcy

54-latek wkrótce usłyszy zarzuty, za które grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci wszczęli również procedurę przepadku pojazdu, którym jechał.

Radiowóz policji na sygnałach
Radiowóz policji na sygnałach | fot. Dominik Wąsik

Obywatelska postawa

Dzięki szybkiej reakcji 37-letniego mieszkańca Krasnegostawu być może udało się uniknąć tragedii na drodze. „Gratulujemy obywatelskiej postawy, dzięki której być może nie doszło do tragedii na drodze” – podkreśla starszy sierżant Anna Chuszcza.

Czy kiedykolwiek byliście świadkami podobnych sytuacji na drodze? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach i udostępnijcie artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.