Pijani na jednośladach. Wpadli jeden po drugim

alkomat
fot. Policja

Policjanci zatrzymali w sobotę (6 kwietnia) dwóch nietrzeźwych kierujących. Styl jazdy 44-letniego motorowerzysty zwrócił uwagę mundurowych. Okazało się, że „wydmuchał” blisko 1,5 promila. W trakcie tej kontroli zauważyli rowerzystę, którego również skontrolowali. 44-letni cyklista miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu!

Nietrzeźwi na jednośladach

Do obydwu zatrzymań doszło w sobotę (6 kwietnia) po godzinie 16:00. Wówczas uwagę policjantów z Posterunku Policji w Izbicy, w miejscowości Orłów Murowany Kolonia przykuł motorowerzysta, którego styl jazdy wskazywał na to, że może być nietrzeźwy. Zatrzymali go więc do kontroli. 44-letni kierujący został poddany badaniu na zawartość alkoholu. „Wydmuchał” prawie 1,5 promila alkoholu!

Pod koniec tej kontroli mundurowi zauważyli rowerzystę, którego również postanowili skontrolować, ponieważ również mieli podejrzenie, że jest nietrzeźwy. Policjanci nie mylili się – letni cyklista miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu!.

Rowerzystę policjanci ukarali mandatem w wysokości 2500 złotych. Motorowerzysta natomiast za swoje czyny będzie tłumaczył się przed Sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.