Pijana Ukrainka zataczała się na dworcu PKS w Lublinie. Pod opieką miała 2-letniego syna, był zaniedbany

Dworzec autobusowy przy al. Tysiąclecia
Dworzec autobusowy przy al. Tysiąclecia | fot. Dominik Wąsik

Powiadomieni przez świadków policjanci interweniowali w niedzielę na dworcu autobusowym PKS w Lublinie. Tam zatrzymali 35-letnią Ukrainkę, która była kompletnie pijana. Kobieta w takim stanie opiekowała się 2-letnim synem, który był zaniedbany.

Pijana matka z 3 promilami zatrzymana w Lublinie

Do zdarzenia doszło w niedzielę (22.10) na terenie dworca autobusowego PKS przy al. Tysiąclecia w Lublinie. Ze zgłoszenia otrzymanego przez dyżurnego wynikało, że na terenie dworca ma znajdować się pijana kobieta z małym chłopcem. W pewnym momencie miała pozostawić dziecko na ławce i sama gdzieś pójść.

Na miejscu po chwili pojawił się najbliższy patrol.

„Policjanci na dworcu zastali 35-latkę oraz jej 2-letniego syna. Kobieta była kompletnie pijana. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu. Dziecko było zaniedbane” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Obywatelka Ukrainy została zatrzymana, a dziecko trafiło pod opiekę medyków. Policjanci z 2. komisariatu wykonują czynności z zatrzymaną. Funkcjonariusze powiadomili także sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszej opiece nad dzieckiem. Wdrożono procedurę niebieskiej karty.

„35-latka musi liczyć się z zarzutami za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Może jej grozić kara do 5 lat więzienia” – informuje nadkom. Gołębiowski.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.